Skip to main content

Kurumsal

Telif Hakkı Politikası

Telif Hakkı Politikası

Güncellenme Tarihi: 02 Kasım 2023

Bilginler A.Ş. Kurumsal sayfalara hoş geldiniz. Bu web sitesi size Bilginler Turizm İnş. ve Ticaret A.Ş. Ankara, Türkiye (“BİLGİNLER veya Bilginler”) tarafından sunulmuştur.

Kullanıcı menüdelerinden erişebileceğiniz Kullanım Koşulları ve Şartlar, Ek Kullanım Koşulları (Sınırlılıklar), Çerezler, Gizlilik Politikası, Telif Hakkı Politikası, Veri İşleme Ek Bilgilendirme, Güvenlik Önlemleri ve Mesafeli Satış Sözleşmesi gibi sayfalarda belirtilen şartlar ve hükümler siz değerli ziyaretçilerin (“ziyaretçi, kullanıcı, müşteri”) bu web sitesini kullanımınız ve erişiminizi düzenlemek için hazırlanmıştır.

Bilginler bünyesindeki tüm web sayfaları, uygulamalar ve bağlı fonksiyonları; bu politikaları, hükümleri ve sözleşmeleri kabul ederek kullanabilirsiniz. Kişisel verilerinizin nasıl işlendiğine ve korunduğu hakkında daha detaylı bilgi için lütfen bize info@bilginleras.com mail adresinden ulaşın.

Sözleşmeyi inceleyin
BİLGİNLER KURUMSAL

Telif Hakkı Politikası

Bilginler Turizm İnş. ve Ticaret A.Ş. fikri mülkiyet haklarına saygı duyar ve kullanıcılarının da aynısını yapmasını bekler. Bilginler kendisine ait hizmetler kullanılarak taahhüt edilen telif hakkı ihlali iddialarına hızla yanıt verir.

Bilgi: Bu Telif Hakkı Politikası, Kullanım Koşulları ve Şartları’nın bir ek dökümanıdır.

Bir İhlal Bildirimi Göndermek.

İddia edilen bir telif hakkı ihlali bildirimi göndermek için bize aşağıdaki bilgileri sağlamanız gerekir:
1. İhlal edildiği iddia edilen telif hakkı alınmış çalışmanın tanımı (örneğin, orijinal çalışmanıza bir bağlantı veya ihlal edildiği iddia edilen materyallerin net açıklaması);
2. İhlalde bulunan materyalin tanımlanması ve Bilginler’in materyali Hizmetlerde bulmasına izin vermek için makul düzeyde yeterli bilgi;
3. İsim, adres, telefon numarası ve e-posta adresi dahil olmak üzere iletişim bilgileriniz;
4. Aşağıdaki ifadeler:

“Telif hakkıyla korunan materyalin tartışmalı kullanımına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığımı beyan ederim.”

“İşbu belgeyle, bu bildirimdeki bilgilerin doğru olduğunu ve ihlal edildiği iddia edilen telif hakkı kapsamındaki telif hakkının veya münhasır hakkın sahibi olduğumu veya sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğumu yalan yere yemin etme cezası altında beyan ederim. ”; ve

5. Telif hakkı sahibinin veya onun adına hareket etmeye yetkili bir kişinin fiziksel veya elektronik imzası (tam adınızı yazmanız yeterli olacaktır).

Bu bildirimi tüm öğeleri tamamlanmış olarak Bilginler’e iletin:

Firma Ünvanı: Bilginler Turizm İnş. ve Ticaret A.Ş.
Adres: Bahçe Kapı Mahallesi 2460. Sokak No:21/A Şaşmaz PK.06797 Etimesgut, Ankara TURKİYE
E-posta: info@bilginleras.com
Telefon: +90 (312) 278 00 14
Faks: +90 (312) 278 38 39

Bilginler Turizm İnş. ve Ticaret A.Ş. ‘nin iddia edilen telif hakkı ihlali bildirimlerine yanıtı, ihlalde bulunduğu iddia edilen materyale erişimin kaldırılmasını veya kısıtlanmasını içerebilir. Lütfen bir telif hakkı ihlali bildiriminde sağlanan bilgilerin, hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen içeriği yayınlayan kullanıcıya iletilebileceğini unutmayın.

Kötü Niyet Bildirimleri: İlgili yasalar uyarınca, söz konusu materyali veya faaliyeti bilerek ve isteyerek yanlış beyan ederseniz, masraflar ve bizim veya kullanıcılarımızın maruz kaldığı avukatlık ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü zarardan sorumlu olabileceğinizi lütfen unutmayın. Bildirdiğiniz materyalin gerçekten de hak ihlalinde bulunup bulunmadığından emin değilseniz, bize bir bildirimde bulunmadan önce bir avukatla iletişime geçmek isteyebilirsiniz.

Karşı Bildirim Gönderme: Hakkınızda yanlışlıkla bir telif hakkı ihlali bildirimi yapıldığına iyi niyetle inanıyorsanız, bize bir karşı bildirim gönderebilirsiniz. Bir karşı bildirim göndermek için, lütfen kaldırmayla ilgili orijinal e-posta bildirimimize aşağıdaki bilgilerle yanıt verin:

1. Kaldırılan veya erişimin devre dışı bırakıldığı materyalin ve materyalin kaldırılmadan veya erişimin devre dışı bırakılmadan önce göründüğü yerin belirlenmesi (telif hakkı bildirimindeki açıklama yeterli olacaktır);

2. Adınız, adresiniz ve telefon numaranız;

3. Adresinizin bulunduğu yargı bölgesi için Ankara Türkiye, yargı yetkisini kabul ettiğinize ve orijinal bildirimi sağlayan kişiden veya bu kişinin bir temsilcisinden işlem tebligatını kabul edeceksiniz;

4. Aşağıdaki ifade: “Materyalin bir hata sonucu kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına veya kaldırılacak veya devre dışı bırakılacak materyalin yanlış tanıtıldığına iyi niyetle inandığıma namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.”; ve

5. Fiziksel veya elektronik imza (tam adınızı yazmanız yeterli olacaktır).
Geçerli bir karşı bildirimin alınması üzerine, Bilginler bunu, orijinal ihlal bildirimini gönderen bildirimde bulunan tarafa iletecektir. Bildirimde bulunan tarafın, ihlalde bulunduğu iddia edilen materyalle ilgili yasal işlem başlattığını bize bildirmek için on iş günü vardır. On iş günü içinde böyle bir bildirim almazsak, malzemeyi Hizmetlere geri yükleyebiliriz.

Bilginler bu Telif Hakkı Politikasını zaman zaman değiştirebilir. Yapılacak bir değişiklik haklarınızı ciddi ölçüde azaltırsa, Müşteri Destek sayfalarında belirtilen prosedürlere uygun olarak sizi bilgilendireceğiz.

Telif Hakkı Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Telif Hakkı Politikası ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için info@bilginleras.com e-posta adresine email gönderebilirsiniz. BİLGİNLER’ya ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Firma Ünvanı:  Bilginler A.Ş. Müşavirlik İnşaat Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi
Adres: Mustafa Kemal Mahallesi Dumlupınar Blv. B Blok Apt. No: 266 B/46 PK.06530 Çankaya Ankara TURKİYE
E-posta: info@bilginleras.com
Tel: +90 (312) 911 15 38
Mobil: +90 (546) 911 15 38
Faks: +90 (312) 911 23 59

Sözleşmelere Geri Dön